Ką turėtume žinoti reabilitaciniame laikotarpyje po klubo sąnario keitimo operacijos?

Šiame straipsnyje pateikiama informacija apie tai, kodėl yra labai svarbi pooperacinė reabilitacija po klubo sąnario keitimo operacijos. Ką reikia atlikti išvykus is ligoninės.  Taip pat kada vėl galėsite užsiimti kasdiene veikla.

Klubo sąnario keitimo operacija yra skirta pakeisti pažeistą ir skausmingą sąnarį. 2014-2015 metais Anglijoje buvo atlikta 122000 klubo sąnario keitimo operacijų. Ši operacija yra atliekama nuo 1960 ir buvo išrasta Britų Ortopedo chirurgo Sir John Charnley.

Klubo sąnario endoprotezavimo operacija atliekama, kai nechirurginis gydymas nepadeda pagerinti sąnario funkcijos ir nesumažina skausmo.

Kodėl pooperacinė reabilitacija po klubo sąnario keitimo operacijos yra labai svarbi?

Jeigu Jums reikia atlikti klubo sąnario keitimo operaciją, po operacijos reabilitacija yra svarbiausia gydymo etapas, kurios metu bus gauti geriausi gydymo rezultatai po buvusios chirurginės operacijos.

Reabilitacija po klubo sąnario keitimo operacijos prasideda iš karto, ir apima visą kompleksą fizikinių faktorių (pratimu, vaikščiojimo įgūdžių lavinimą su pagalbinėmis priemonėmis). Jūs išmoksite pratimų kompleksą padedantį sumažinti skausmą, sužinosite kokių principų po operacijos reikia laiktyis (pvz.: nekryžiuoti kojų, nesėsti ant žemų kėdžių, ir neatlitki per didelio klubo lenkimo).

Ką reikia atlikti išvykus iš ligoninės?

Išsisrašius iš ligoninės pagrindinis dėmesys yra skiriamas reabilitacijai, jos metu yra didinama aplink klubą esančių raumenų jėga, gerinama endoprotezuoto sąnario judesių amplitudė. Tai turėtų būti pradedama praėjus  7-14 dienų po operacijos.

Kineziterapeuto individualiai parinkti pratimai turėtų pagerinti raumenų jėga. Pratimų programą taip pat turėtų sudaryti pusiausvyros lavinimo ir ištvermę didinantys pratimai.

Kada bus galima pilnai atlikti įprastinę kasdienę veiklą įprastai?

Jūs galite pradėti vairuoti po 6 savaičių, plaukti ar atlikti pratimus vandenyje, tik tuomet kada užgijusi žaizda, o grįžti į darbą po 6-12 savaičių, atsižvelgiant į Jūsų funkcinę būklę.

Reabilitacijos progresas priklauso nuo sąnario keitimo tipo ir specifinių pooperacinių reabilitacijos programų.

Reabiltacijos klinikos „RK MEDICUS“ kolektyvas rekomenduoja laikytis tokių principų.