(Sveikas Žmogus 2009 12)

Dauginiai kaulų lūžiai dažniausiai yra sunkios traumos, kurios metu gali būti pažeisti keli kūno organai ir sistemos, pasekmė. Neretai girdime terminą politrauma, tačiau tai nėra vien tik kelių kaulų, pavyzdžiui abiejų kulkšnelių lūžimas. Politrauma – medicinos terminas, apibūdinantis sunkius dviejų ar daugiau organizmo sistemų sužalojimus, kai pacientui, pavyzdžiui sužalota galva, plaučiai, blužnis ir lūžę kaulai. Tokiais atvejais neretai prireikia sudėtingos operacijos ir ilgalaikės reabilitacijos. Šių traumų pasekmės – fiziniai, psichologiniai, psichosocialiniai sutrikimai, dėl kurių asmenys tampa neįgalūs.

Atsisiųsti straipsnį PDF formatu.

(Sveikas Žmogus 2010 01)

Stuburo lūžiai sudaro 6–8 proc. visų skeleto lūžimų; vyrų ir moterų santykis svyruoja nuo 4:1 iki 8:1. Nukentėjusiųjų amžius dažniausiai 20–50 m.,jaunesni kaip 30 m. sudaro 45–65 proc., 10 proc. visų stuburo sužalojimų įvyksta nardant nežinomose vietose. Dėl kaklinės stuburo dalies lūžių 20 proc. pacientų lieka visiškai paralyžiuoti.

Atsisiųsti straipsnį PDF formatu.

(Sveikas Žmogus 2010 03)

Dažnas vyresniame amžiuje skundžiasi sąnarių skausmais, jų traškėjimu, o vėliau – ir sąnarių tinimu bei deformacijomis. Tai rodo, kad sąnariai daugiau ar mažiau yra pažeisti. Kelio sąnario skausmas ir nepaslankumas gali byloti apie artimiausioje ateityje būtiną sąnario endoprotezavimo operaciją.

Atsisiųsti straipsnį PDF formatu.

(Kauno diena 2009 07 14)

Reabilitacija yra sveikatos sugrąžinimo būdas, kai ligonis pasveiksta daug greičiau ir trumpiau jam reikia kitų žmonių pagalbos, daug anksčiau grįžta į darbą, lieka mažesni ligos padariniai.

Atsisiųsti straipsnį PDF formatu.

(Sveikas Žmogus 2009 10)

Klubo sąnario pakeitimo arba endoprotezavimo operacija yra pažangus skausmingų ir ribojančių judesius sąnarių pažeidimų gydymo metodas. Nuo pirmosios operacijos 1960 metais technologijos ir operacinė technika smarkiai patobulėjo. Sąnario pakeitimo operacija gali būti atlikta praktiškai bet kuriam sąnariui, įskaitant klubo, kelio, peties, alkūnės, čiurnos ir kt.

Atsisiųsti straipsnį PDF formatu.