Klubo sąnario keitimo operacija yra skirta pakeisti pažeistą ir skausmingą sąnarį. 2014-2015 metais Anglijoje buvo atlikta 122000 klubo sąnario keitimo operacijų. Ši operacija yra atliekama nuo 1960 ir buvo išrasta Britų Ortopedo chirurgo Sir John Charnley.

Klubo sąnario endoprotezavimo operacija atliekama, kai nechirurginis gydymas nepadeda pagerinti sąnario funkcijos ir nesumažina skausmo.

Kodėl pooperacinė reabilitacija po klubo sąnario keitimo operacijos yra labai svarbi?

Jeigu Jums reikia atlikti klubo sąnario keitimo operaciją, po operacijos reabilitacija yra svarbiausia gydymo etapas, kurios metu bus gauti geriausi gydymo rezultatai po buvusios chirurginės operacijos.

Reabilitacija po klubo sąnario keitimo operacijos prasideda iš karto, ir apima visą kompleksą fizikinių faktorių (pratimu, vaikščiojimo įgūdžių lavinimą su pagalbinėmis priemonėmis). Jūs išmoksite pratimų kompleksą padedantį sumažinti skausmą, sužinosite kokių principų po operacijos reikia laiktyis (pvz.: nekryžiuoti kojų, nesėsti ant žemų kėdžių, ir neatlitki per didelio klubo lenkimo).

Ką reikia atlikti išvykus iš ligoninės?

Išsisrašius iš ligoninės pagrindinis dėmesys yra skiriamas reabilitacijai, jos metu yra didinama aplink klubą esančių raumenų jėga, gerinama endoprotezuoto sąnario judesių amplitudė. Tai turėtų būti pradedama praėjus  7-14 dienų po operacijos.

Kineziterapeuto individualiai parinkti pratimai turėtų pagerinti raumenų jėga. Pratimų programą taip pat turėtų sudaryti pusiausvyros lavinimo ir ištvermę didinantys pratimai.

Kada bus galima pilnai atlikti įprastinę kasdienę veiklą įprastai?

Jūs galite pradėti vairuoti po 6 savaičių, plaukti ar atlikti pratimus vandenyje, tik tuomet kada užgijusi žaizda, o grįžti į darbą į darbą po 6-12 savaičių atsižvelgiant į Jūsų funkcinę būklę.

Reabilitacijos progresas priklauso nuo sąnario keitimo tipo ir specifinių pooperacinių reabilitacijos programų.

Reabiltacijos klinikos „RK MEDICUS“ kolektyvas rekomenduoja laikytis tokių principų.

 

 

Teikiame stacionarinės reabilitacijos paslaugas pacientams po neurologinių susirgimų ir operacijų:

tarpslansktelinių diskų išvaržų, stuburo stenozių operacijų, nugaros smegenų pažeidimų, polineuropatijų ir kt.

 

MINERALINIO VANDENS IŠORINIO NAUDOJIMO KLASIFIKACINIAI KRITERIJAI (pagal LR SAM HN 127:2010)

Klinikoje atliekame manualinį limfodrenažinį masažą.

Limfodrenažinis masažas - tai lėtais, ritmiškais, lengvais  judesiais atliekamas masažas. Šis masažas dėl tinimą mažinančio poveikio ypač  rekomenduojamas moterims po krūtų operacijų, spindulinės terapijos,  kosmetinių chirurginių procedūrų ir manipuliacijų, po nudegimų ir kt.

Nerandate dovanos? Padovanokite savo artimiesiems galimybę apsilankyti mūsų klinikoje ir sustiprinti  sveikatą! Klinikos specialistų komanda pasirūpins Jūsų artimųjų sveikata, padės nugaros, sąnarių skausmų atveju ar tiesiog norintiems atsipalaiduoti nuo įtampos masažo, vandens procedūrų metu.

Ambulatorinės reabilitacijos paslaugos pacientams sergantiems atopiniais dermatitais ir žvyneline, bei moterims po krūties operacijų, dubens organų ligų ir kt.

Pacientų patogumui esame sudarę sutartis su šiomis Lietuvos sveikatos ir gyvybės draudimo bendrovėmis:

  • ERGO Lietuva
  • SEB gyvybės draudimas
  • Compensa Life Vienna Insurance Group SE

Pacientui, apsidraudusiam sveikatą minėtose bendrovėse ir susirgus (įvykus draudiminiam įvykiui), už gydymą ir paslaugas "Medicus" klinikoje apmoka minėtos draudimo bendrovės pagal draudimo sutartyje nurodytas sąlygas.